Close

Doğalgaz Projesi

Doğalgaz Projesi

Doğalgaz proje çizimi yetkisi bulunan kişiler tarafından çizilmektedir. Bu yetkili kişiler imzalama yaparak çizerler. Genellikle bilgisayar ortamlarında çizim yapılmaktadır. Bilgisayar ortamında yapılan bu çizimler gerçeği bire bir yansıtmalıdır. Doğalgaz proje çizimi için en çok tercih edilen program genellike autocad programıdır. Autocad programında çizim yapılabildiği gibi farklı farklı programlarda da çizimlere rastlamak mümkün.

Doğalgaz proje çiziminde bir çok ayrıntı yer almaktadır. Bu nedenle doğalgaz proje çizimi kesinlikle yetkisi bulunan mühendisler tarafından veyahut gaz şirketleri tarafından yapılması uygun olmalıdır. Bu proje çizimi sadece bilgisayar üzerinden yapılmasını gerektiren bir durum ve iş olduğundan mütevellit sadece yetkili kişilere yaptırılması gerekmektedir. Doğalgaz proje çizimi kağıt üzerinde belirlenen proje ile uygulanan yerdeki projeyle birebir aynı olmalı ve hiçbir detayın atlanmaması gerekmektedir.

Çizimler en çok Autocad programında yapılsada Zetacad programlarında dazaman zaman örnek çizimler yapılmaktadır. Projeye uygun nitelik taşımayan çizimler kabul edilmemekle beraber yeniden çizim gerektirmektedir.

Doğalgaz projesi nasıl çizilir?

  • Doğalgaz proje çizimi için müşterilerimiz bize ulaştıklarında aynı gün içerisinde firmamızın yetkili Makine Mühendisleri ve teknikerleri ücretsiz keşif için projenin çizileceği meskene gelir ve keşif yapıldıktan sonra bilgisayar ortamında proje çizilerek onay için BURSAGAZA gönderilir.

  • Proje onaylandıktan sonra en yakın tarihe randevu alınır, son olarak BURSAGAZ doğalgaz tesisatının ve projenin teknik şartnameye uygun olup olmadığını kontrole gelir. Eğer hiçbir eksiklik yok ise doğalgazınız kullanıma uygun hale gelir.

  • Doğalgaz proje çizimi   BURSAGAZ tarafından kontrol edilir.

  • Bursa Beyısı Yapı Doğalgaz Firmamız Bursagaz’ dan 1167 yetki numarası ile Bursagaz sertifikalıdır.

Öne Çıkanlar